Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Green Aluminum
- Color:
- Green
Code: 15O-KN2-FSW888G-SW-888G
MPN: SW-888G
UPC: 026615222705
Product Info for Frost Linerlock A/O FSW888G 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The Frost Linerlock A/O FSW888G 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Frost Linerlock A/O FSW888G 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Mirror finish stainless tanto blade. Green aluminum handle. Thumb stud. Extended tang. Pocket clip.
Specifications for Frost Linerlock A/O FSW888G 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Green Aluminum |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- Frost A/O Green Tanto Folding Knife