Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Black Aluminum
- Color:
- Black
Code: 15O-KN2-FSW887B-SW-887B
MPN: SW-887B
UPC: 026615222668
Product Info for Frost Linerlock A/O 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The Frost Linerlock A/O 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new Frost Linerlock A/O 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Mirror finish 3Cr13 stainless clip point blade. Black aluminum handle. Thumb stud. Extended tang. Pocket clip.
Specifications for Frost Linerlock A/O 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black Aluminum |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Frost A/O Mirror Clip Point Knife