Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 6.75 in
- Overall Length:
- 11.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Imitation Stag
Code: 15O-KN1-FSW605SBR-SW-605SBR
MPN: SW-605SBR
UPC: 026615213963
Product Info for Frost Hunting FSW605SBR 6.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Hunting FSW605SBR 6.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 21% Off!![]()
Purchase your new Frost Hunting FSW605SBR 6.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Imitation stag handle. Stainless guard. Black nylon belt sheath.
Specifications for Frost Hunting FSW605SBR 6.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 6.75 in |
| Overall Length: | 11.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Hunting |
| Handle Color: | Imitation Stag |
| Weight: | 0.78 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 29.21 cm |
Package Contents:
- Frost Imitation Stag Hunting Knife