Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Overall Length:
- 7 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Horn
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: 15O-KN1-FWT1123-WT-1123
MPN: WT-1123
UPC: 026615066958
Product Info for Frost Guthook Horn 3.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Guthook Horn 3.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new Frost Guthook Horn 3.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless guthook blade. Horn handle. Brass bolster(s). Full tang. Lanyard hole. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Guthook Horn 3.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Overall Length: | 7 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Horn |
| Weight: | 0.5 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 17.78 cm |
Package Contents:
- Frost Guthook Horn Knife