Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Handle Color:
- Black ABS
- Color:
- Black
Code: 15O-KN2-FTX173B-TX-173B
MPN: TX-173B
UPC: 026615141426
Product Info for Frost Grenade Linerlock A/O 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife
The Frost Grenade Linerlock A/O 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new Frost Grenade Linerlock A/O 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Black finish partially serrated stainless clip point blade. Black ABS handle. Extended tang. Pocket clip. Thumb pull. Grenade shaped handle.
Specifications for Frost Grenade Linerlock A/O 2.75 in Stainless Steel Assisted Opening Folding Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 3.63 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black ABS |
| Weight: | 0.26 lb |
| Additional Features: | Assisted Opening, Pocket Clip |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Frost Grenade A/O Black Folding Knife