Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 7 in
- Overall Length:
- 12 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Walnut, Decorative Bone, And Pakkawood
Code: 15O-KN1-FCW701WW-CW-701WW
MPN: CW-701WW
UPC: 026615165101
Product Info for Frost Falcon Bowie 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Falcon Bowie 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 12% Off!![]()
Purchase your new Frost Falcon Bowie 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless bowie blade. Brass guard and pommel. Walnut, decorative bone, and pakkawood handle. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Falcon Bowie 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 7 in |
| Overall Length: | 12 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Walnut, Decorative Bone, And Pakkawood |
| Weight: | 1.18 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 30.48 cm |
Package Contents:
- Frost Frost Falcon Bowie Knife