Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 7.25 in
- Overall Length:
- 12.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Tiger Striped Wood
Code: 15O-KN1-FSHP166RW-SHP-166RW
MPN: SHP-166RW
UPC: 026615182580
Product Info for Frost Wood 7.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Wood 7.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 12% Off!![]()
Purchase your new Frost Wood 7.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Tiger striped wood handle. Stainless guard and pommel. Black nylon belt sheath.
Specifications for Frost Wood 7.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 7.25 in |
| Overall Length: | 12.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Tiger Striped Wood |
| Weight: | 0.98 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 31.75 cm |
Package Contents:
- Frost Fixed Blade Wood Knife