Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 6 in
- Overall Length:
- 10.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- White Smooth Bone
- Color:
- White
Code: 15O-KN1-FCW677WSB-CW-677WSB
MPN: CW-677WSB
UPC: 026615198970
Product Info for Frost White Smooth Bone 6.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost White Smooth Bone 6.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts !![]()
Purchase your new Frost White Smooth Bone 6.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless clip point blade. White smooth bone handle. Brass guard. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost White Smooth Bone 6.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 6 in |
| Overall Length: | 10.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | White Smooth Bone |
| Weight: | 0.96 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | White |
| Length: | 26.67 cm |
Package Contents:
- Frost Fixed White Smooth Bone Knife