Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4.25 in
- Overall Length:
- 9.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Rosewood
Code: 15O-KN1-FCW1003DW-CW-1003DW
MPN: CW-1003DW
UPC: 026615846840
Product Info for Frost Rosewood 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Rosewood 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new Frost Rosewood 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Rosewood handle. Stainless guard. Full tang. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Rosewood 4.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 4.25 in |
| Overall Length: | 9.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Rosewood |
| Weight: | 0.6 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 23.5 cm |
Package Contents:
- Frost Rosewood Fixed Blade Knife