Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.25 in
- Overall Length:
- 5.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Green G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Green
Code: 15O-KN1-FTC03GG10-TC-03GG10
MPN: TC-03GG10
UPC: 026615209447
Product Info for Frost 2.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost 2.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts !![]()
Purchase your new Frost 2.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Stonewash finish stainless blade. Green G10 handle. Full, extended tang. Lanyard hole. Black Kydex neck sheath.
Specifications for Frost 2.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 2.25 in |
| Overall Length: | 5.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Green G10 |
| Weight: | 0.2 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
| Length: | 13.34 cm |
Package Contents:
- Frost Fixed Blade Green G10 Knife