Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 5 in
- Overall Length:
- 9 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Handle Color:
- Buffalo Horn
Code: 15O-KN1-FVFD111BH-VFD-111BH
MPN: VFD-111BH
UPC: 026615099185
Product Info for Frost Buffalo 5.00 in Damascus Steel Fixed Blade Knife
The Frost Buffalo 5.00 in Damascus Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 31% Off!![]()
Purchase your new Frost Buffalo 5.00 in Damascus Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Damascus steel tanto blade. Buffalo horn handle. Brass guard and pommel. Full tang. Black leather belt sheath.
Specifications for Frost Buffalo 5.00 in Damascus Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 5 in |
| Overall Length: | 9 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Handle Color: | Buffalo Horn |
| Weight: | 0.92 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 22.86 cm |
Package Contents:
- Frost Fixed Blade Tanto Buffalo Knife