Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 7.5 in
- Overall Length:
- 12.5 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Handle Color:
- White Smooth Bone
- Color:
- White
Code: 15O-KN1-FVFD80SB-VFD-80SB
MPN: VFD-80SB
UPC: 026615092377
Product Info for Frost Dagger Bone Damascus 7.50 in Damascus Steel Fixed Blade Knife
The Frost Dagger Bone Damascus 7.50 in Damascus Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 41% Off!![]()
Purchase your new Frost Dagger Bone Damascus 7.50 in Damascus Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Damascus steel blade. White smooth bone handle. Brass guard and pommel. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Dagger Bone Damascus 7.50 in Damascus Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 7.5 in |
| Overall Length: | 12.5 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Handle Color: | White Smooth Bone |
| Weight: | 1.42 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | White |
| Length: | 31.75 cm |
Package Contents:
- Frost Dagger Bone Damascus Knife