Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 7 in
- Overall Length:
- 12 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Green Sculpted Bone
- Color:
- Green
Code: 15O-KN1-FCW882GB-CW-882GB
MPN: CW-882GB
UPC: 026615157762
Product Info for Frost Calm Meadow 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
The Frost Calm Meadow 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 12% Off!![]()
Purchase your new Frost Calm Meadow 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless blade. Green sculpted bone handle. Brass guard and pommel. Wood spacers. Brown leather belt sheath.
Specifications for Frost Calm Meadow 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 7 in |
| Overall Length: | 12 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Green Sculpted Bone |
| Weight: | 1.14 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
| Length: | 30.48 cm |
Package Contents:
- Frost Calm Meadow Fixed Blade Knife