Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 4 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- White Smooth Bone
- Color:
- White
Code: 15O-KN-FTS072WSB-TS-072WSB
MPN: TS-072WSB
UPC: 026615385868
Product Info for Frost Bear Claw Lockback Bone 4.00 in Stainless Steel Folding Knife
The Frost Bear Claw Lockback Bone 4.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices !![]()
Purchase your new Frost Bear Claw Lockback Bone 4.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Satin finish stainless clip point blade. White smooth bone handle. Nickel silver bolster(s).
Specifications for Frost Bear Claw Lockback Bone 4.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | White Smooth Bone |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | White |
Package Contents:
- Frost Bear Claw Bone Knife