Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 15K-KN-FX650
MPN: FX650
UPC: 8053675921554
Product Info for Fox Tactical Linerlock
The Fox Tactical Linerlock is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 20% Off!![]()
Purchase your new Fox Tactical Linerlock from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
3.75" (9.53cm) closed. 2.75" (6.99cm) black stonewash finish Bohler N690 stainless Wharncliffe blade. Black G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Fox Tactical Linerlock:
| Manufacturer: | Fox |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 3.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Tactical |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Fox Tactical Linerlock