Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- BECUT
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Shape:
- Drop Point
- Handle Material:
- Olive Wood
- Handle Finish:
- Smooth
- Blade Finish:
- Stonewash
- Handle Color:
- Brown
- Package Type:
- Box
- Hand:
- Right
Code: 15K-KN-FOX66-FX-230OL
MPN: FX-230 OL
UPC: 788857745496
Product Info for Fox Nauta Slip Joint Olive Folding Knife
The Fox Nauta Slip Joint Olive Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 20% Off!![]()
Purchase your new Fox Nauta Slip Joint Olive Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Fox Nauta Slip Joint Olive Folding Knife:
| Manufacturer: | Fox |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | BECUT |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Overall Length: | 7.28 in |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Handle Material: | Olive Wood |
| Handle Finish: | Smooth |
| Blade Finish: | Stonewash |
| Handle Color: | Brown |
| Package Type: | Box |
| Hand: | Right |
| Quantity: | 1 |
Features of Fox Nauta Slip Joint Olive Folding Knife
- Lanyard hole. Slip joint. Boxed.
Package Contents:
- Fox Nauta Slip Joint Olive Folding Knife