Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- N690
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Shape:
- Tanto
- Handle Material:
- G10
- Handle Finish:
- Textured
- Blade Finish:
- Black
- Handle Color:
- Black
- Package Type:
- Box
- Hand:
- Right
Code: 15K-KN-FOX12-FX-597
MPN: FX-597
UPC: 788857039427
Product Info for Fox Dart Karambit Linerlock Folding Knife
The Fox Dart Karambit Linerlock Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 20% Off!![]()
Purchase your new Fox Dart Karambit Linerlock Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Fox Dart Karambit Linerlock Folding Knife:
| Manufacturer: | Fox |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | N690 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Overall Length: | 7.28 in |
| Blade Shape: | Tanto |
| Handle Material: | G10 |
| Handle Finish: | Textured |
| Blade Finish: | Black |
| Handle Color: | Black |
| Package Type: | Box |
| Hand: | Right |
| Quantity: | 1 |
Features of Fox Dart Karambit Linerlock Folding Knife
- Pocket clip. Finger ring. Extended tang. Boxed.
Package Contents:
- Fox Dart Karambit Linerlock Folding Knife