Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- 420
- Serrated:
- Non-Serrated
- Blade Shape:
- Karambit
- Handle Material:
- G10
- Handle Finish:
- Smooth
- Blade Finish:
- Sandblasted
- Handle Color:
- Blue
- Additional Features:
- Reversible Clip R/L
- Package Type:
- Box
- Hand:
- Right
Code: 15K-KN-FOX6-FX-591TK
MPN: FX-591 TK
UPC: 788857712177
Product Info for Fox Blackbird Linerlock Trainer Folding Knife
The Fox Blackbird Linerlock Trainer Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 20% Off!![]()
Purchase your new Fox Blackbird Linerlock Trainer Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Fox Blackbird Linerlock Trainer Folding Knife:
| Manufacturer: | Fox |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | 420 |
| Serrated: | Non-Serrated |
| Overall Length: | 6.69 in |
| Blade Shape: | Karambit |
| Handle Material: | G10 |
| Handle Finish: | Smooth |
| Blade Finish: | Sandblasted |
| Handle Color: | Blue |
| Additional Features: | Reversible Clip R/L |
| Package Type: | Box |
| Hand: | Right |
| Quantity: | 1 |
Features of Fox Blackbird Linerlock Trainer Folding Knife
- Finger ring. Pocket clip. Boxed.
Package Contents:
- Fox Blackbird Linerlock Trainer Folding Knife