Tap Tap to Zoom
Product Info for Eylar Standard 20in Waterproof Laptop Style Gear Hard Case w/Foam
The Eylar Standard 20in Waterproof Laptop Style Gear Hard Case w/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts Up to 44% Off!![]()
Purchase your new Eylar Standard 20in Waterproof Laptop Style Gear Hard Case w/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar Standard 20in Waterproof Laptop Style Gear Hard Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Length: | 19.87 in |
| Width: | 13.93 in |
| Depth/Thickness: | 4.68 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 17.75 in |
| Internal Width: | 11.37 in |
| Internal Depth/Thickness: | 4.12 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Size: | Standard |
| Shockproof: | Yes |
Features of Eylar Standard 20in Waterproof Laptop Style Gear Hard Case w/Foam
- Dustproof and Shockproof
- Durable design, virtually indestructible
- Fits most full size laptops and cables
- Pressure equalization valve
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Standard 20in Waterproof Laptop Style Gear Hard Case w/Foam