Tap Tap to Zoom
Show with deals only:
Product Info for Eylar Large 21.5in Waterproof Laptop Style Protective Gear Hard Case w/Foam
The Eylar Large 21.5in Waterproof Laptop Style Protective Gear Hard Case w/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals Up to 48% Off!![]()
Purchase your new Eylar Large 21.5in Waterproof Laptop Style Protective Gear Hard Case w/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar Large 21.5in Waterproof Laptop Style Protective Gear Hard Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Length: | 21.62 in |
| Width: | 17.25 in |
| Depth/Thickness: | 4.87 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 18.87 in |
| Internal Width: | 13.12 in |
| Internal Depth/Thickness: | 3.81 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | Large |
Features of Eylar Large 21.5in Waterproof Laptop Style Protective Gear Hard Case w/Foam
- Dustproof and Shockproof
- Durable design, virtually indestructible
- Fits most full size laptops and cables
- Pressure equalization valve
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Large 21.5in Waterproof Laptop Style Protective Gear Hard Case w/Foam