Tap Tap to Zoom
Product Info for Eylar Intact 54in Stacker Series Hard Roller Rifle Case w/Foam
The Eylar Intact 54in Stacker Series Hard Roller Rifle Case w/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts Up to 52% Off!![]()
Purchase your new Eylar Intact 54in Stacker Series Hard Roller Rifle Case w/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar Intact 54in Stacker Series Hard Roller Rifle Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Fabric/Material: | Polypropylene Plastic |
| Length: | 54.25 in |
| Width: | 15.74 in |
| Depth/Thickness: | 5.51 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 51.57 in |
| Internal Width: | 13.19 in |
| Internal Depth/Thickness: | 4.92 in |
| Size: | 2XL |
Features of Eylar Intact 54in Stacker Series Hard Roller Rifle Case w/Foam
- Can be stacked with all other Intact Stacker Series Cases
- Lightweight and durable
- Two solid roller wheels
- Padlock adaptable fittings
- Innovative pressure release valve
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Intact 54in Stacker Series Hard Roller Rifle Case w/Foam