Tap Tap to Zoom
Product Info for Eylar Intact 48in Stacker Series Deep Wide Roller Rifle Gear Case w/Foam
The Eylar Intact 48in Stacker Series Deep Wide Roller Rifle Gear Case w/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices Up to 50% Off!![]()
Purchase your new Eylar Intact 48in Stacker Series Deep Wide Roller Rifle Gear Case w/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar Intact 48in Stacker Series Deep Wide Roller Rifle Gear Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Fabric/Material: | Polypropylene Plastic |
| Length: | 48.03 in |
| Width: | 20.08 in |
| Depth/Thickness: | 7.28 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 45.28 in |
| Internal Width: | 17.72 in |
| Internal Depth/Thickness: | 6.3 in |
| Size: | Extra Large |
Features of Eylar Intact 48in Stacker Series Deep Wide Roller Rifle Gear Case w/Foam
- Can be stacked with all other Intact Stacker Series Cases
- Lightweight and durable
- Large enough for most compound bows
- Two solid roller wheels
- Padlock adaptable fittings
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Intact 48in Stacker Series Deep Wide Roller Rifle Gear Case w/Foam