Tap Tap to Zoom
Product Info for Eylar Intact 39in Stacker Series Hard Shell Rifle Case w/Foam
The Eylar Intact 39in Stacker Series Hard Shell Rifle Case w/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts Up to 49% Off!![]()
Purchase your new Eylar Intact 39in Stacker Series Hard Shell Rifle Case w/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar Intact 39in Stacker Series Hard Shell Rifle Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Fabric/Material: | Polypropylene Plastic |
| Length: | 39 in |
| Width: | 13.78 in |
| Depth/Thickness: | 4.26 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 38.78 in |
| Internal Width: | 12.01 in |
| Internal Depth/Thickness: | 3.15 in |
| Size: | Large |
Features of Eylar Intact 39in Stacker Series Hard Shell Rifle Case w/Foam
- Can be stacked with all other Intact Stacker Series Cases
- Lightweight and durable
- Padlock adaptable fittings
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Intact 39in Stacker Series Hard Shell Rifle Case w/Foam