Tap Tap to Zoom
Show with deals only:
Product Info for Eylar Intact 21.6in Stacker Series Standard Hard Gear Case w/Foam
The Eylar Intact 21.6in Stacker Series Standard Hard Gear Case w/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices Up to 50% Off!![]()
Purchase your new Eylar Intact 21.6in Stacker Series Standard Hard Gear Case w/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar Intact 21.6in Stacker Series Standard Hard Gear Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Fabric/Material: | Polypropylene Plastic |
| Length: | 21.65 in |
| Width: | 13.78 in |
| Depth/Thickness: | 8.66 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 19.61 in |
| Internal Width: | 12.13 in |
| Internal Depth/Thickness: | 7.68 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Size: | Standard |
| Shockproof: | Yes |
Features of Eylar Intact 21.6in Stacker Series Standard Hard Gear Case w/Foam
- Dustproof and Shockproof
- Can be stacked with all other Intact Stacker Series Cases
- Lightweight and durable
- Two padlock adaptable mounting points
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Intact 21.6in Stacker Series Standard Hard Gear Case w/Foam