Tap Tap to Zoom
Product Info for Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam
The Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals Up to 53% Off!![]()
Purchase your new Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Fabric/Material: | Polypropylene Plastic |
| Length: | 18.31 in |
| Width: | 13.89 in |
| Depth/Thickness: | 7.87 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 16.34 in |
| Internal Width: | 11.81 in |
| Internal Depth/Thickness: | 7.28 in |
| Size: | Standard |
Features of Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam
- Can be stacked with all other Intact Stacker Series Cases
- Lightweight and durable
- Padlock adaptable fittings
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar Intact 18in Stacker Series Hard Gear Case w/Foam