Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 53.81 in
- Width:
- 16.49 in
- Depth/Thickness:
- 6.69 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR47HC-NM00023
MPN: NM00023
UPC: 850024258402
Product Info for Eylar 53in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam
The Eylar 53in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 50% Off!![]()
Purchase your new Eylar 53in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar 53in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 53.81 in |
| Width: | 16.49 in |
| Depth/Thickness: | 6.69 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 50.51 in |
| Internal Width: | 14.01 in |
| Internal Depth/Thickness: | 5.98 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | Extra Large |
Features of Eylar 53in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam
- Dustproof, Shockproof
- Automatic pressure equalization valve
- Solid roller wheels and integrated handle
- Lightweight and durable
- Meets TSA requirements
- Padlock adaptable hasps
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 53in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam