Tap Tap to Zoom
Product Info for Eylar 47in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam
The Eylar 47in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts Up to 50% Off!![]()
Purchase your new Eylar 47in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar 47in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 47.2 in |
| Width: | 16.5 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 44.01 in |
| Internal Width: | 14.01 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | Extra Large |
Features of Eylar 47in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam
- Dustproof, Shockproof
- Automatic pressure equalization valve
- Solid roller wheels and integrated handle
- Lightweight and durable
- Meets TSA requirements
- Padlock adaptable hasps
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 47in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam