Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 39.8 in
- Width:
- 16.49 in
- Depth/Thickness:
- 6.69 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR45HC-NM00020
MPN: NM00020
UPC: 850024258372
Product Info for Eylar 40in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam
The Eylar 40in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 40% Off!![]()
Purchase your new Eylar 40in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar 40in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 39.8 in |
| Width: | 16.49 in |
| Depth/Thickness: | 6.69 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 36.49 in |
| Internal Width: | 14.01 in |
| Internal Depth/Thickness: | 17.79 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | Large |
Features of Eylar 40in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam
- Dustproof, Shockproof
- Automatic pressure equalization valve
- Solid roller wheels and integrated handle
- Lightweight and durable
- Meets TSA requirements
- Padlock adaptable hasps
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 40in Intact Premium Series Rolling Rifle Waterproof Hard Casew/Foam