Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 33.3 in
- Width:
- 24.41 in
- Depth/Thickness:
- 19.29 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR44HC-NM00019
MPN: NM00019
UPC: 850024258365
Product Info for Eylar 33in Intact Premium Series 3XL Waterproof Hard Roller Casew/Foam
The Eylar 33in Intact Premium Series 3XL Waterproof Hard Roller Casew/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 50% Off!![]()
Purchase your new Eylar 33in Intact Premium Series 3XL Waterproof Hard Roller Casew/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar 33in Intact Premium Series 3XL Waterproof Hard Roller Casew/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 33.3 in |
| Width: | 24.41 in |
| Depth/Thickness: | 19.29 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 29.8 in |
| Internal Width: | 20.78 in |
| Internal Depth/Thickness: | 17.79 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | 3XL |
Features of Eylar 33in Intact Premium Series 3XL Waterproof Hard Roller Casew/Foam
- Dustproof, Shockproof
- Automatic pressure equalization valve
- Solid roller wheels and extendable handle
- Lightweight and durable
- Meets TSA requirements
- Padlock adaptable hasps
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 33in Intact Premium Series 3XL Waterproof Hard Roller Casew/Foam