Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 50.08 in
- Width:
- 16.02 in
- Depth/Thickness:
- 13.92 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR18HC-SA00067
MPN: SA00067
UPC: 810079687930
Product Info for Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam
The Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 44% Off!![]()
Purchase your new Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 50.08 in |
| Width: | 16.02 in |
| Depth/Thickness: | 13.92 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 47.65 in |
| Internal Width: | 13.97 in |
| Internal Depth/Thickness: | 12.47 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Shockproof: | Yes |
| Size: | 2XL |
Features of Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam
- Dustproof and Shockproof
- Durable design, virtually indestructible
- Complies with TSA requirements
- Padlock adaptable fittings
- Dual automatic purge valves
- Solid roller wheels for easy transport
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 2XL 50in Waterproof Deep Heavy Transport Stacker Roller Rifle Hard Case w/Foam