Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 21.7 in
- Width:
- 14.1 in
- Depth/Thickness:
- 8.8 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR43HC-NM00012
MPN: NM00012
UPC: 850024258297
Product Info for Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam
The Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 53% Off!![]()
Purchase your new Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 21.7 in |
| Width: | 14.1 in |
| Depth/Thickness: | 8.8 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 20.51 in |
| Internal Width: | 11.5 in |
| Internal Depth/Thickness: | 7.25 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Size: | Standard |
| Shockproof: | Yes |
Features of Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam
- Dustproof, Shockproof
- Automatic pressure equalization valve
- Solid roller wheels and extendable handle
- Lightweight and durable
- Meets TSA requirements
- Padlock adaptable hasps
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 22in Intact Premium Series Waterproof Hard Roller Carry-On Casew/Foam