Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Length:
- 20 in
- Width:
- 14.68 in
- Depth/Thickness:
- 5.69 in
- Interior:
- Foam
Code: 3YE-GB-YR41HC-NM00007
MPN: NM00007
UPC: 850024258242
Product Info for Eylar 20in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam
The Eylar 20in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 50% Off!![]()
Purchase your new Eylar 20in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Eylar 20in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam:
| Manufacturer: | Eylar |
| Color: | Black |
| Length: | 20 in |
| Width: | 14.68 in |
| Depth/Thickness: | 5.69 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 18.19 in |
| Internal Width: | 12.09 in |
| Internal Depth/Thickness: | 5.2 in |
| Water Resistance Level: | IP67 |
| Size: | Standard |
| Shockproof: | Yes |
Features of Eylar 20in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam
- Dustproof, Shockproof
- Automatic pressure equalization valve
- Fits most standard laptops
- Lightweight and durable
- Meets TSA requirements
- Padlock adaptable hasps
- Limited lifetime warranty
Package Contents:
- Eylar 20in Intact Premium Series Waterproof Hard Casew/Foam