Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.2 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Finish:
- Aluminum, Black
Code: 4KB-KN-C23039B1CP
MPN: C23039B1CP
UPC: 724065714527
Product Info for Civivi Utility Knife Elementum 2.26" Black W/3 Eb Clam Pack
The Civivi Utility Knife Elementum 2.26" Black W/3 Eb Clam Pack is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices !![]()
Purchase your new Civivi Utility Knife Elementum 2.26" Black W/3 Eb Clam Pack from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Specifications for Civivi Utility Knife Elementum 2.26" Black W/3 Eb Clam Pack:
| Manufacturer: | CIVIVI |
| Blade Length: | 2.2 in |
| Closed Length: | 3.65 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Overall Length: | 5.91 in |
| Handle Finish: | Aluminum, Black |
| Weight: | 0 grain |
| Dimensions: | 1.85 X 3.65 X 9.60 in |
| Width: | 3.65 in |
| Height: | 1.85 in |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Length: | 9.6 in |
Package Contents:
- Civivi Utility Knife Elementum 2.26" Black W/3 Eb Clam Pack