Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Maple
- Additional Features:
- Lanyard Hole.
Code: BG-KN-BR0368-3220368
MPN: 3220368
UPC: 023614974352
Product Info for Browning Lockback Maple Pakkawood 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
The Browning Lockback Maple Pakkawood 3.50 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices $2.00 Off!![]()
Purchase your new Browning Lockback Maple Pakkawood 3.50 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.75" (12.07cm) closed. 3.5" (8.89cm) satin finish stainless blade. Maple handle. Stainless bolster(s). Thumb stud. Lanyard hole. Boxed.
Specifications for Browning Lockback Maple Pakkawood 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Browning |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Maple |
| Additional Features: | Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.32 lb |
| Quantity: | 1 |
Package Contents:
- Browning Lockback Maple Pakkawood