Tap Tap to Zoom
Code: BG-KN-LBK-BR589
MPN: BR589
UPC: 023614081883
The Browning Lockback Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals $2.50 Off!![]()
Purchase your new Browning Lockback Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
The most amazing Knife for any assignment involving cutting, the Browning Lockback Knife has the edge retaining abilities you'll need to thrive in any situation. This Knife from the experts at Browning, is made with an insanely durablestainless steel drop point blade that will make sure you the best control over whatever you are cutting. The Browning Lockback Pocket Knife features burl wood handles with brushed stainless steel bolsters. For an amazing way to make sure you have the pocket Knife you'll need to slice through any obstacle, choose the Browning Lockback Knife.
| Manufacturer: | Browning |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Steel |
| Serrated: | Plain |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Overall Length: | 7 in |
| Handle Finish: | Satin |
| Blade Finish: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Brown |
| Quantity: | 1 |