Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Orange
Code: BG-KN-BR0492-3220492
MPN: 3220492
UPC: 023614984924
Product Info for Browning Linerlock Blaze 3.00 in Stainless Steel Folding Knife
The Browning Linerlock Blaze 3.00 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts !![]()
Purchase your new Browning Linerlock Blaze 3.00 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.25" (10.8cm) closed. 3" (7.62cm) bead blast finish stainless clip point blade. Orange nylon handle with black rubber insert. Thumb stud. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Browning Linerlock Blaze 3.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Browning |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 108 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.24 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Orange |
Package Contents:
- Browning Linerlock Blaze