Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.5 in
- Overall Length:
- 8 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Zebra Wood
- Additional Features:
- Lanyard Hole.
Code: BG-KN1-BR0490
MPN: BR0490
UPC: 023614981114
Product Info for Browning Fixed Blade Zebra Wood BR0490
The Browning Fixed Blade Zebra Wood BR0490 is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices $2.00 Off!![]()
Purchase your new Browning Fixed Blade Zebra Wood BR0490 from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
8" (20.32cm) overall. 3.5" (8.89cm) satin finish 7Cr17MoV stainless blade. Zebra wood handle. Full, extended tang. Lanyard hole. Black nylon belt sheath. Boxed.
Specifications for Browning Fixed Blade Zebra Wood BR0490:
| Manufacturer: | Browning |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 8 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Zebra Wood |
| Weight: | 0.42 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole. |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 20.32 cm |
Package Contents:
- Browning Fixed Blade Zebra Wood