Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Beam Color:
- White
- Light Output:
- 87 - 1800 lumens
- Charger Type:
- USB
- Bulb Type:
- LED
- Additional Features:
- Impact resistant
- Battery Type:
- Lithium Ion
Code: BG-FL-3717774
MPN: 3717774
UPC: 023614937883
Product Info for Browning High Noon Pro 1000 USB Flashlight
The Browning High Noon Pro 1000 USB Flashlight is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 31% Off!![]()
Purchase your new Browning High Noon Pro 1000 USB Flashlight from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Browning 3717774 High Noon Pro 1000 USB High Noon Pro 1000 Spotlight USB -
Specifications for Browning 3717774 High Noon Pro 1000 USB High Noon Pro 1000 Spotlight USB:
| Mfg Item Num: | 3717774 |
| Supplier SKU: | 108017 |
| Category: | LIGHTS |
| Type: | Spotlight |
| Output: | 87-1800 Lumens |
| OAL: | 6.75" |
| Weight: | 26 oz |
| Battery: | CR123A |
| Proofs: | Waterproof/Impact Resistant |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Browning High Noon Pro 1000 USB Flashlight