Tap Tap to Zoom
Code: W27-KN1-BRAD4SF013-4SF-013-N690
MPN: 4SF-013-N690
The Bradford Knives Bradford s Guardian 4 Sheepsfoot BRAD4SF013 4.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts 39% Off!![]()
Purchase your new Bradford Knives Bradford s Guardian 4 Sheepsfoot BRAD4SF013 4.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
9" (22.86cm) overall. 4.75" (12.07cm) stonewash finish Bohler N690 stainless sheepsfoot blade. Black and blue sculpted G10 handle. Full, extended tang. Lanyard hole. Brown leather belt sheath. Boxed.
| Manufacturer: | Bradford Knives |
| Blade Length: | 4.75 in |
| Overall Length: | 9 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Weight: | 0.64 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Color: | Multi |
| Length: | 22.86 cm |