Tap Tap to Zoom
- Color:
- Taupe
- Gun Type:
- Pistol
- Length:
- 13 in
- Height:
- 7 in
- Additional Features:
- #10 heavy-duty nylon self healing coil zipper
Code: QB-GC-25125-25125
MPN: 25125
UPC: 617867115787
Product Info for Boyt Harness Plantation Rectangle Pistol Case
The Boyt Harness Plantation Rectangle Pistol Case is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices and discounts $4.00 Off!![]()
Purchase your new Boyt Harness Plantation Rectangle Pistol Case from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Boyt Plantation Rectangle Pistol Case is a great case for carrying and hauling your pistols. This well-crafted Boyt Pistol Case features suede linings and leather handles. Make sure you are transporting your firearms in this top of the line Boyt Pistol Case.
Specifications for Boyt Harness Plantation Rectangle Pistol Case:
| Manufacturer: | Boyt Harness |
| Color: | Taupe |
| Fabric/Material: | Quilted Micro Suede Lining, Nylon/Poly Pique Shell, Leather Handles |
| Gun Type: | Pistol |
| Length: | 13 in |
| Height: | 7 in |
| Additional Features: | #10 heavy-duty nylon self healing coil zipper |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Lining: | Micro-Suede |
| Overall Length: | 13 in |
Features of Boyt Plantation Series Rectangle Pistol Case:
- Nylon/poly pique shell
- #10 heavy-duty nylon self healing coil zipper.
- Quilted micro/suede lining
- Padded with cotton batting
- Leather handles
Package Contents:
- Boyt Harness Plantation Rectangle Pistol Case