Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Type:
- Rifle
- Length:
- 41 in
- Width:
- 4.5 in
- Height:
- 15 in
- Interior:
- Foam
Code: QB-GB-40149-40149
MPN: 40149
UPC: 617867117071
Product Info for Boyt Harness H41XD Tactical Rifle/Carbine Case
The Boyt Harness H41XD Tactical Rifle/Carbine Case is here at Opticsforyou.com and as usual we offer unbelievable prices 28% Off!![]()
Purchase your new Boyt Harness H41XD Tactical Rifle/Carbine Case from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
H Series Hard Sided Gun Case
Specifications for Boyt Harness H41XD Tactical Rifle/Carbine Case:
| Manufacturer: | Boyt Harness |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 120D Polypropylene |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 41 in |
| Width: | 4.5 in |
| Height: | 15 in |
| Interior: | Foam |
| Internal Length: | 41 in |
| Internal Width: | 4.5 in |
Package Contents:
- Boyt Harness H41XD Tactical Rifle/Carbine Case