Tap Tap to Zoom
Code: 11-KN-01BO910DAM
MPN: 01BO910DAM
UPC: 788857771778
The Boker 01BO910DAM P-51 Damast 3.35" Drop Point Plain Silver Acid Etch Damascus B is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic discounts 15% Off!![]()
Purchase your new Boker 01BO910DAM P-51 Damast 3.35" Drop Point Plain Silver Acid Etch Damascus B from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Boker 01BO910DAM P-51 Damast 3.35" Drop Point Plain Silver Acid Etch Damascus B - Boker Plus presents the P-51 Damast by Steve Kelly as a designer knife with exceptional character. Based on the North American P-51 Mustang, the knife reflects the material, shape and colour of the fighter plane from the 1940s and thus almost creates a replica of its historical model.
| Manufacturer: | Boker USA |
| Blade Length: | 3.35 in |
| Closed Length: | 4.25 in |
| Blade Material: | Damascus |
| Blade Shape: | Drop Point |
| Weight: | 3.81 oz |
| Additional Features: | Flipper |
| Quantity: | 1 |
| Blade Type: | Plain |
Boker 01BO910DAM P-51 Damast 3.35" Drop Point Plain Silver Acid Etch Damascus B