Tap Tap to Zoom
Product Info for BlackHawk STRIKE Small Radio/GPS Pouch
The BlackHawk STRIKE Small Radio/GPS Pouch is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great deals !![]()
Purchase your new BlackHawk STRIKE Small Radio/GPS Pouch from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Mounts to any S.T.R.I.K.E. or PALS/MOLLE platform by weaving the integral straps on the back of the pouch in and out of the platform webbing. Constructed of 500 denier nylon (solid colors) or 500 denier CORDURA nylon (MultiCam).
Specifications for BlackHawk STRIKE Small Radio/GPS Pouch:
| Manufacturer: | BlackHawk |
| Fastener/Closure Type: | Strap |
| Depth/Thickness: | 1.75 in |
| Fabric/Material: | 500D Nylon |
| Width: | 2.75 in |
| Height: | 4.5 - 7.5 in |
| Attachment Type: | MOLLE/PALS |
| Size: | Small |
Features of BlackHawk STRIKE Small Radio/GPS Pouch
- MOLLE mount
- Built to withstand the toughest terrain and environments
Package Contents:
- BlackHawk STRIKE Small Radio/GPS Pouch