Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Gray
Code: 37U-KN-BTKT2201A-BT2201A
MPN: BT2201A
UPC: 606314630836
Product Info for Bestech Knives Vigil Framelock Gray
The Bestech Knives Vigil Framelock Gray is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 15% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Vigil Framelock Gray from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.5" (11.43cm) closed. 3.25" (8.26cm) satin finish Bohler M390 stainless blade. Gray titanium handle. Extended tang. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Vigil Framelock Gray:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.58 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gray |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Vigil Framelock Gray