Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.13 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 37U-KN-BTKT2103L-BT2103L
MPN: BT2103L
UPC: 606314630898
Product Info for Bestech Knives Strelit Framelock /CF 2.13 in Carbon Steel Folding Knife
The Bestech Knives Strelit Framelock /CF 2.13 in Carbon Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 15% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Strelit Framelock /CF 2.13 in Carbon Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
3.5" (8.89cm) closed. 2.13" (5.41cm) black coated Bohler M390 stainless blade. Black titanium handle with shredded carbon fiber inlay. Extended tang. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Strelit Framelock /CF 2.13 in Carbon Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 2.13 in |
| Closed Length: | 3.5 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.44 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Bestech Knives Strelit Framelock Blk/CF