Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.88 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Color:
- Black Canvas Micarta
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 37U-KN-BTKG43A2-BG43A-2
MPN: BG43A-2
UPC: 799174100646
Product Info for Bestech Knives Slasher Axis Lock BTKG43A2 2.88 in Steel Folding Knife
The Bestech Knives Slasher Axis Lock BTKG43A2 2.88 in Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great prices and discounts 20% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Slasher Axis Lock BTKG43A2 2.88 in Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
3.88" (9.86cm) closed. 2.88" (7.32cm) black stonewash finish D2 tool steel blade. Black canvas micarta handle. Thumb stud. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Slasher Axis Lock BTKG43A2 2.88 in Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 2.88 in |
| Closed Length: | 3.88 in |
| Blade Material: | Steel |
| Handle Color: | Black Canvas Micarta |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.24 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Bestech Knives Slasher Axis Lock Black