Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Steel
- Handle Color:
- Ironwood
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 37U-KN-BTKL06D-BL06D
MPN: BL06D
UPC: 799174101858
Product Info for Bestech Knives Skirmish Linerlock IronwoBTKL06D 3.25 in Steel Folding Knife
The Bestech Knives Skirmish Linerlock IronwoBTKL06D 3.25 in Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer great discounts 14% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Skirmish Linerlock IronwoBTKL06D 3.25 in Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.63" (11.76cm) closed. 3.25" (8.26cm) black stonewash finish D2 tool steel blade. Iron wood handle. Thumb pull. Lanyard hole. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Skirmish Linerlock IronwoBTKL06D 3.25 in Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 4.63 in |
| Blade Material: | Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Handle Color: | Ironwood |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.48 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Skirmish Linerlock Ironwood