Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- White
Code: 37U-KN-BTKL03E-BL03E
MPN: BL03E
UPC: 799174100400
Product Info for Bestech Knives Riverstone Linerlock Natural 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife
The Bestech Knives Riverstone Linerlock Natural 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 49% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Riverstone Linerlock Natural 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.13" (10.49cm) closed. 2.5" (6.35cm) satin finish 154CM stainless blade. Natural canvas micarta handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb pull. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Riverstone Linerlock Natural 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | White |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Riverstone Linerlock Natural