Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.63 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black/White
Code: 37U-KN-BTKL02C-BL02C
MPN: BL02C
UPC: 606314631055
Product Info for Bestech Knives Ornetta Linerlock /White 3.63 in Carbon Steel Folding Knife
The Bestech Knives Ornetta Linerlock /White 3.63 in Carbon Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer fantastic deals 42% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Ornetta Linerlock /White 3.63 in Carbon Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4.75" (12.07cm) closed. 3.63" (9.22cm) stonewash and satin finish Bohler N690 stainless blade. Thumb pull. Lanyard hole. Pocket clip. Extended tang. Black and white G10 and carbon fiber handle. Ceramic ball bearings. Black nylon zippered storage case. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Ornetta Linerlock /White 3.63 in Carbon Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.63 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.48 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black/White |
Package Contents:
- Bestech Knives Ornetta Linerlock Black/White