Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.63 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 37U-KN-BTKT2107E-BT2107E
MPN: BT2107E
UPC: 606314630386
Product Info for Bestech Knives Nuke Framelock 2.63 in Stainless Steel Folding Knife
The Bestech Knives Nuke Framelock 2.63 in Stainless Steel Folding Knife is here at Opticsforyou.com and as usual we offer competitive prices 43% Off!![]()
Purchase your new Bestech Knives Nuke Framelock 2.63 in Stainless Steel Folding Knife from Opticsforyou.com today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
4" (10.16cm) closed. 2.63" (6.68cm) black stonewash finish Bohler M390 stainless blade. Black stonewash finish titanium handle with black and orange G10 inlay. Extended tang. Thumb pull. Pocket clip. Boxed.
Specifications for Bestech Knives Nuke Framelock 2.63 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 2.63 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.56 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Bestech Knives Nuke Framelock Black